3 najważniejsze porady dla osób inwestujących w nieruchomości (nie tylko początkujących)!

12/18/2020

Internet pęka w szwach od porad dla osób, które zaczynają inwestować w nieruchomości lub dopiero się nad tym zastanawiają. A co z osobami które już „siedzą” w tym temacie? W tym artykule poruszymy kilka rad dla początkujących jak i tych trochę bardziej zaawansowanych.

Inwestycja wymaga troski

Wiele osób uważa, że inwestycja w nieruchomość to pieniądze trzymane w sejfie. Nie do końca tak jest, mieszkanie wymaga troski i opieki. Wynajem krótkoterminowy wymaga wiele zachodu ale jest bardziej opłacalny, przy wynajmie długoterminowym pewnego rodzaju obowiązków mamy trochę mniej lub występują one rzadziej, ale mniej również zarobimy. Należy pamiętać, że mieszkanie trzeba odświeżać oraz raz na kilka lat porządnie je wyremontować.

Inwestycje są obarczone ryzykiem

Ryzyko jest ściśle powiązane z każdą inwestycją, nieruchomości nie są w tej kwestii wyjątkiem. Charakterystyczny dla każdej inwestycji jest brak wiedzy, czy obecne trendy się utrzymają, a szczególnie czy będzie można na niej zarobić. Najlepiej obrazuje to przykład giełdy i papierów wartościowych, których wartości mogą się drastycznie zmienić nawet w przeciągu godziny. Mimo tego że rynek nieruchomości jest bardziej stabilny niż giełda to i tu nie zawsze wiadomo, czy po kilka latach dane mieszkanie zyska, czy straci na wartości. Trudno przewidzieć, czy w przeciągu dekady dana dzielnica stanie się nowym centrum miasta i ceny mieszkań wzrosną kilkukrotnie, czy może stanie się zaniedbaną i mało wartościową okolicą.

Czego unikać?

Jednym z najczęstszych błędów w tej branży są niedokładne obliczenia dotyczące opłacalności inwestycji. Jak unikać tego błędu? Ćwicz liczenie! W ramach ćwiczeń możesz posługiwać się ogłoszeniami w internecie i na ich postawie wykonywać kalkulacje, które później skonfrontujesz ze znajomymi z branży. Dodatkowa para oczu na pewno się przyda w wychwyceniu ewentualnego błędu.

Polecamy na blogu

Płyta indukcyjna czy gazowa? Pomagamy wybrać bardziej opłacalną

Gdy urządzamy nową kuchnię lub podczas jej remontu, jedno z podstawowych pytań wymagających odpowiedzi, to gaz czy indukcja? Kuchnie z płytami indukcyjnymi różnią się bowiem znacznie od kuchni gazowych i to pod wieloma względami.
1/15/2021

Ogrzewanie domu pompą ciepła – czy to się opłaca?

Zielona energia, ekologiczne źródło ciepła, oszczędne ogrzewanie – tymi sformułowaniami najczęściej określa się nowoczesne sposoby ogrzewania budynków, do których bez wątpienia zaliczają się pompy ciepła.
1/15/2021

Koszty ogrzewania domu. Czym to zrobić najtaniej?

Koszty ogrzewania domu to jeden z tych wydatków, którego nie można pominąć przy planowaniu budżetu, szczególnie w porze zimowej. Faktury bywają wyjątkowym obciążeniem dla portfela, jednak trudno znaleźć sposób na racjonalizację kosztów.
1/15/2021

Klasy energetyczne – czym są i czym się różnią?

Klasy energetyczne to znakomity pomysł Unii Europejskiej, która swego czasu postanowiła na terenie wspólnoty określić dla obywateli i konsumentów poziom zużycia energii elektrycznej w poszczególnych urządzeniach.
1/15/2021

Jak zaoszczędzić na abonamencie telewizji, internecie i telefonie?

Trudno dziś wyobrazić sobie życie bez dostępu do internetu, bez telefonu w kieszeni, czy telewizji, która zapewnia nie tylko rozrywkę, ale ma także walory edukacyjne. Jak powszechnie wiadomo, każda z tych usług wiąże się z określonymi kosztami.
1/15/2021

Jak oszczędzać wodę? 7 pomysłów na oszczędzanie wody.

Skoro woda stanowi ponad 70% powierzchni Ziemi dlaczego w ogóle powinniśmy ją oszczędzać? Niestety większość tego stanowią morza i oceany, a więc słona woda nienadająca się do picia.
1/15/2021

Jak oszczędzać prąd? Kilka wskazówek oszczędzania na energii.

Początek roku to zazwyczaj czas gdy dostawcy energii elektrycznej podnoszą jej ceny. Mimo, iż rynek ten jest cały czas regulowany z roku na rok za energię elektryczną płacimy coraz więcej.
1/15/2021

Jak oszczędzać na kontach bankowych i innych produktach finansowych?

Rynek usług bankowych z roku na rok rośnie w siłę, co widać choćby w statystykach, wskazujących, że ponad 80% Polaków posiada konta bankowe. Co decyduje, że otwieramy rachunek osobisty w konkretnym banku?
1/15/2021

Czym jest budżet domowy i jak go zaplanować?

Czy należy planować swój budżet domowy? Każdy, kto świadomie podchodzi do dysponowania pieniędzmi przez siebie i swoją rodzinę wie od dawna, że planowanie budżetu domowego jest pewną koniecznością, obowiązkiem, który jednak spełnia się z przyjemnością.
1/15/2021

Jak skutecznie oszczędzać na energii w Twoim domu?

Jeśli przegapiłeś nasz ostatni webinar, a oszczędzanie pieniędzy i energii to coś, co cię interesuje lub myślisz o założeniu instalacji fotowoltaicznej w swoim domu, to ten post jest dla Ciebie.
12/7/2020

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

Ta strona korzysta z plików cookies.