6 powodów, dla których tracisz kontrolę nad opłatami cyklicznymi

5/7/2020

Jeszcze kilkanaście lat temu dostawałeś rachunki „w papierze”. Chodziłeś systematycznie na pocztę lub do banku, ustawiałeś się w długiej kolejce i za jednym zamachem opłacałeś prąd, gaz i całą resztę. „Kwitki” z pieczątką wrzucałeś do kartonowej teczki z napisem ”opłaty” i tak co miesiąc.

Aż pewnego dnia nastała nowoczesność, która wprowadziła w Twoje życie trochę… bałaganu: faktury papierowe zmieszały się z elektronicznymi, prąd spłaca Ci się z automatu, a o obiadach dziecka nadal zapominasz. Spójrzmy, jak to wygląda:

  1. Faktury elektroniczne Na początku XXI wieku, dostawcy prądu, gazu, a później - telefonu i internetu, zaczęli namawiać Cię na elektroniczne faktury. Tłumaczyli, że to taniej i bardziej ekologicznie – słusznie! W ten sposób niektóre rachunki przychodzą dziś do Ciebie mailem.
  2. eBOK Wraz z rozwojem cyfryzacji i internetu nastąpił wysyp elektronicznych biur obsługi klienta. Każdy większy usługodawca ma teraz swojego eBOKa, gdzie po rejestracji, wystawia Ci faktury.
  3. SMSy z przypomnieniami Niektórzy usługodawcy przysyłają Ci SMS - owe przypominajki o nadchodzących bądź przeterminowanych płatnościach. Dopiero wtedy doznajesz olśnienia lub zdarza się, że płacisz za coś dwa razy.
  4. Faktury papierowe Część dostawców pozostała przy papierowych fakturach i wciąż wysyła Ci rachunki pocztą.
  5. Płatności automatyczne Pozostaje jeszcze duża grupa zobowiązań, które regulujesz bez wcześniejszych rachunków czy faktur. Często nie masz nad nimi kontroli, bo raz dałeś na coś zgodę, ustawiłeś polecenie zapłaty bądź nieświadomie potwierdziłeś subskrypcję. Korzystając z Twojej nieuwagi, usługodawca sam „ściąga” Ci pieniądze z konta lub karty.
  6. Usługi niestandardowe Masz też na pewno zobowiązania, które nie są w żaden sposób wystandaryzowane, np. płatności za przedszkole czy zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Niestety. Łatwo się w tym pogubić, coś przeoczyć lub o czymś kompletnie zapomnieć.

Korzystasz z coraz większej liczby usług i mnożą Ci się płatności, które trudno ogarnąć. Zdarza się, że coś Ci umknie, a przykrym tego skutkiem jest brak dostępu do internetu lub przerwa w dostawie prądu w chwili, gdy najbardziej tego potrzebujesz.

Często też drukujesz rachunki elektronicznie i przechowujesz je w segregatorze. Wszystko po to, by mieć nad nimi kontrolę.

Czy jest łatwiejszy sposób, by kontrolować cykliczne opłaty, opanować chaos i zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa?

Zdecydowanie TAK, takie na przykład jak serwis Moje Usługi. Dzięki nowoczesnej technologii rozwiązanie to zapewnia nie tylko wygodę, ale i kontrolę nad płatnościami. Użytkownik sam decyduje, które rachunki chce w ten sposób opłacać. Mogą to być faktury za czynsz, prąd, gaz czy telefon, ale także opłaty za przedszkole, szkołę, podatek od nieruchomości i zajęcia dodatkowe.

Na jednym ekranie widać wszystkie cykliczne opłaty: te już opłacone i te oczekujące na zapłatę. Użytkownik może samodzielnie kontrolować terminy i kwoty płatności: dokładnie wie, ile i na co wydaje, a przy tym zawsze mieści się w terminie.

Lista wszystkich opłat

Serwis nie łączy się bezpośrednio z kontem bankowym, więc wykonywane opłaty nie mieszają się z innymi wydatkami. Nad bezpieczeństwem danych i ochroną prywatności czuwa ING Bank Śląski, ale nie trzeba być klientem tego banku, by korzystać z serwisu. Można opłacać swoje zobowiązania kartą, BLIKIEM lub szybkim przelewem.

Moje Usługi automatycznie agregują rachunki za prąd, gaz czy telefon w jednym miejscu. System zbiera dane do płatności z wielu źródeł: może połączyć się z blisko 300 elektronicznymi biurami dostawców usług bądź też automatycznie przenieść faktury ze skrzynki mailowej. Niestandardowe płatności można też dodać manualnie, a system w wyznaczonym przez użytkownika terminie przypomni mu o opłatach.

Polecamy na blogu

Płyta indukcyjna czy gazowa? Pomagamy wybrać bardziej opłacalną

Gdy urządzamy nową kuchnię lub podczas jej remontu, jedno z podstawowych pytań wymagających odpowiedzi, to gaz czy indukcja? Kuchnie z płytami indukcyjnymi różnią się bowiem znacznie od kuchni gazowych i to pod wieloma względami.
1/15/2021

Ogrzewanie domu pompą ciepła – czy to się opłaca?

Zielona energia, ekologiczne źródło ciepła, oszczędne ogrzewanie – tymi sformułowaniami najczęściej określa się nowoczesne sposoby ogrzewania budynków, do których bez wątpienia zaliczają się pompy ciepła.
1/15/2021

Koszty ogrzewania domu. Czym to zrobić najtaniej?

Koszty ogrzewania domu to jeden z tych wydatków, którego nie można pominąć przy planowaniu budżetu, szczególnie w porze zimowej. Faktury bywają wyjątkowym obciążeniem dla portfela, jednak trudno znaleźć sposób na racjonalizację kosztów.
1/15/2021

Klasy energetyczne – czym są i czym się różnią?

Klasy energetyczne to znakomity pomysł Unii Europejskiej, która swego czasu postanowiła na terenie wspólnoty określić dla obywateli i konsumentów poziom zużycia energii elektrycznej w poszczególnych urządzeniach.
1/15/2021

Jak zaoszczędzić na abonamencie telewizji, internecie i telefonie?

Trudno dziś wyobrazić sobie życie bez dostępu do internetu, bez telefonu w kieszeni, czy telewizji, która zapewnia nie tylko rozrywkę, ale ma także walory edukacyjne. Jak powszechnie wiadomo, każda z tych usług wiąże się z określonymi kosztami.
1/15/2021

Jak oszczędzać wodę? 7 pomysłów na oszczędzanie wody.

Skoro woda stanowi ponad 70% powierzchni Ziemi dlaczego w ogóle powinniśmy ją oszczędzać? Niestety większość tego stanowią morza i oceany, a więc słona woda nienadająca się do picia.
1/15/2021

Jak oszczędzać prąd? Kilka wskazówek oszczędzania na energii.

Początek roku to zazwyczaj czas gdy dostawcy energii elektrycznej podnoszą jej ceny. Mimo, iż rynek ten jest cały czas regulowany z roku na rok za energię elektryczną płacimy coraz więcej.
1/15/2021

Jak oszczędzać na kontach bankowych i innych produktach finansowych?

Rynek usług bankowych z roku na rok rośnie w siłę, co widać choćby w statystykach, wskazujących, że ponad 80% Polaków posiada konta bankowe. Co decyduje, że otwieramy rachunek osobisty w konkretnym banku?
1/15/2021

Czym jest budżet domowy i jak go zaplanować?

Czy należy planować swój budżet domowy? Każdy, kto świadomie podchodzi do dysponowania pieniędzmi przez siebie i swoją rodzinę wie od dawna, że planowanie budżetu domowego jest pewną koniecznością, obowiązkiem, który jednak spełnia się z przyjemnością.
1/15/2021

3 najważniejsze porady dla osób inwestujących w nieruchomości (nie tylko początkujących)!

Internet pęka w szwach od porad dla osób, które zaczynają inwestować w nieruchomości lub dopiero się nad tym zastanawiają. A co z osobami które już „siedzą” w tym temacie? W tym artykule poruszymy kilka rad dla początkujących jak i tych trochę bardziej zaawansowanych.
12/18/2020

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

Ta strona korzysta z plików cookies.