Dzień bez samochodu!

9/21/2020

22 września obchodzimy międzynarodowy dzień bez samochodu i z tego powodu postanowiliśmy przedstawić Wam kilka ciekawostek z nim związanych.

W Polsce obchodzimy to święto już od 2004 roku pod patronatem Ministerstwa Środowiska, jednak obchodzi się je niemal na całym świecie. W tym dniu promuje się przemieszczanie bardziej ekologicznymi od aut środkami transportu. W wielu miastach z okazji tego święta kierowcy za okazaniem dowodu rejestracyjnego mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Darmowe przemieszczanie się transportem publicznym ma na celu zmniejszenie wytwarzanych spalin chociaż przez ten jeden dzień oraz zachęcenie osób mobilnych do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej. Władze niektórych miast dodatkowo zamykają centrum miasta dla ruchu samochodowego.

W ten dzień szczególnie ważnym jest podnoszenie świadomości o rosnącym problemie jakim jest negatywny wpływ samochodów na środowisko. W tym roku w akcji bierze udział 1 268 miast oraz 227 podmiotów takich jak uczelnie, firmy prywatne czy organizacje pozarządowe. Przykładem jest Ministerstwo Energii, które swoim pracownikom udostępniło możliwość darmowego wypożyczenia rowerów elektrycznych. Są one doskonałą alternatywą dla powszechnie dostępnych środków transportu. Rowery elektryczne podbijają ulice zachodniej Europy ze względu na swoją praktyczność i wygodę. Dzięki zamontowanemu silnikowi ograniczają wysiłek fizyczny oraz udostępniają możliwość przemieszczania się na dłuższych dystansach. Takim rowerem można ominąć korki oraz bez wysiłku podjechać na wzniesienie.

Bardzo popularnym w Polsce sposobem przemieszczania się stały się hulajnogi elektryczne. Są one dostępne w większości polskich miast i codziennie zdobywają nowych fanów. Do wypożyczenia takiej hulajnogi wystarczy jedynie aplikacja w telefonie. Jest to świetna zabawa oraz patent na szybkie przemieszczanie się po mieście, ponieważ rozpędzają się od 25–35 km/h. Ze względu na tę prędkość, zostaną niedługo wprowadzone przepisy drogowe dotyczące tego środka transportu.

Jak widać jest wiele dostępnych alternatyw, które są zdecydowanie mniej inwazyjne dla środowiska. Pamiętajmy, że każdy z Nas jest odpowiedzialny za Planetę, na której żyjemy. Warto mieć tego świadomość i dzień bez samochodu świętować częściej niż raz w roku.

Całym Zespołem Moje Usługi zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Polecamy na blogu

Fotowoltaika – wady i zalety, montaż, cena i wiele innych

Energia ze słońca czyli fotowoltaika. W dzisiejszym artykule zebraliśmy najbardziej nurtujące Was pytania. Przyjrzyj się odpowiedziom eksperta z portalu Dobry Prąd i dowiedz się - jak to działa, jakie są wady i zalety, ile to kosztuje i wiele innych!
10/9/2020

Jak zapanować nad budżetem wysyłając swoje pociechy do szkoły?

Rozpoczęcie roku szkolnego to nieodłączny element września. W tym artykule znajdziesz praktyczne porady jak zorganizować ten czas i przede wszystkim - budżet w jego trakcie.
8/27/2020

Domowe rachunki zaczynają puchnąć? Sprawdź je i zmień dostawców!

Jaki wpływ wywarły pandemia i praca zdalna na nasze regularne domowe opłaty? Minęło już kilka tygodni od rozpoczęcia krajowej kwarantanny. Mamy wystarczające dane, by rozpocząć obserwację, czy i o ile wzrastają nasze domowe rachunki za media. I by podjąć działania.
7/9/2020

Automatyczne płatności z zapisanej karty w Moich Usługach

Z tego artykułu dowiesz się, czym jest autopłatność w serwisie Moje Usługi, jakie daje korzyści oraz kiedy i jak możesz z niej korzystać. Poznasz też opinie pierwszych klientów, którzy skorzystali z autopłatności.
7/1/2020

Wszystko co musisz wiedzieć o technologii 5G - potwierdzamy fakty i obalamy mity.

Dowiedz się czym jest sieć 5G. Jaka jest różnica pomiędzy nią a 4G/LTE? Czy jest szkodliwa dla zdrowia? Jakie są korzyści z tej technologii? Wszystkiego dowiesz się w wywiadzie z Dyrektorem Zarządzającym Fundacji Digital Poland. Rozmowę prowadzi Izabela Bogumił - Dyrektor Zarządzający Sektorem Telekomunikacyjnym, Mediowym i Technologicznym w ING Banku Śląskim.
5/26/2020

Piętnaście tysięcy klientów jest już z nami!

Kiedy 8 miesięcy temu świętowaliśmy uruchomienie serwisu Moje Usługi, nie przypuszczaliśmy, że tak szybko przyjdzie nam cieszyć się kolejnymi sukcesami. Zaledwie trzy miesiące temu było z nami 10 tysięcy użytkowników – teraz jest nas już 15 tysięcy!
5/18/2020

6 powodów, dla których tracisz kontrolę nad opłatami cyklicznymi

Jeszcze kilkanaście lat temu dostawałeś rachunki „w papierze”. Chodziłeś systematycznie na pocztę lub do banku, ustawiałeś się w długiej kolejce i za jednym zamachem opłacałeś prąd, gaz i całą resztę. „Kwitki” z pieczątką wrzucałeś do kartonowej teczki z napisem ”opłaty” i tak co miesiąc.
5/7/2020

Zachowanie odległości i społeczny dystans to dziś najdojrzalsza forma miłości

Wielu z nas przełączyło się na tryb on-line. Również seniorzy, którzy dotąd nie mogli lub nie chcieli korzystać ze zdalnych rozwiązań, za namową bliskich, coraz bardziej się do nich przekonują. Oto historia jednego z naszych klientów.
4/22/2020

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

Ta strona korzysta z plików cookies.