Jak zapanować nad budżetem wysyłając swoje pociechy do szkoły?

8/27/2020

Co kojarzy się nam z początkiem września? Oczywiście że rozpoczęcie roku szkolnego!

Rok szkolny to coś przez co przechodził każdy z nas. Dla jednych są to miłe wspomnienia do których chętnie by wrócił, inny wspominają te czasy z mniejszym entuzjazmem. Choć my nie musimy już powracać do szkolnych ławek, to czeka nas wysyłanie do nich naszych pociech. Mamy kilka rad jak ułatwić Ci ten obowiązek.

Jak nie zwariować w tym zabieganym czasie, jednocześnie nie wydając fortuny?

Przed wybraniem się do sklepu po nowe przybory szkolne pamiętaj, żeby przejrzeć te z ubiegłego roku. Z pewnością znajdziesz kilka niezapisanych zeszytów, piszące długopisy czy ołówki. Wiele rodziców robi ten błąd i co roku kupuje wyprawkę szkolną od A do Z, nie sprawdzając jakie przybory zostały z lat poprzednich. Koniecznie przyszykuj dokładną listę zakupów, może okazać się ona zbawieniem w natłoku promocji i szerokiego asortymentu. Z listą zakupów łatwiej będzie Ci znaleźć wszystkie potrzebne produkty, dodatkowo nie kupując zbędnych rzeczy. Pamiętaj również o używanych podręcznikach. Ze spisem tegorocznych książek przeszukaj skupy podręczników i portale społecznościowe. Kupowanie co roku nowych książek z pewnością wyniesie Cię sporą sumę a przecież lepiej dać drugie życie używanym książkom.

Gdy temat wyprawki mamy już za sobą, warto pamiętać o zajęciach dodatkowych, które są nieodłącznym elementem każdego roku szkolnego.

Dodatkowy język, szkółka piłkarska, a do tego korepetycje z matematyki? Łatwo pogubić się w opłacaniu tylu nadprogramowych zajęć. Mamy radę, jak nad nimi zapanować. Dodaj wszystkie opłaty za zajęcia dodatkowe do platformy Moje Usługi. Dzięki temu będziesz dostawać przypomnienia o zbliżających się płatnościach, a uregulowanie ich zajmie Ci dosłownie kilka kliknięć. Dzięki temu nie przegapisz terminu płatności oraz zachowasz kontrolę nad wysokością opłaty związanych z dodatkowymi aktywnościami Twojego dziecka.

O kolejny obowiązek mniej!

Polecamy na blogu

Największe grudniowe wyzwanie, czyli oszczędzanie na prezentach

Radość jaką daje nam kupowanie prezentów dla swoich bliskich często może spowodować poważne dziury w budżecie. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka wskazówek jak ograniczyć koszty prezentów, nie zmniejszając satysfakcji z ich kupowania oraz dawania.
11/26/2020

Fotowoltaika – wady i zalety, montaż, cena i wiele innych

Energia ze słońca czyli fotowoltaika. W dzisiejszym artykule zebraliśmy najbardziej nurtujące Was pytania. Przyjrzyj się odpowiedziom eksperta z portalu Dobry Prąd i dowiedz się - jak to działa, jakie są wady i zalety, ile to kosztuje i wiele innych!
10/9/2020

Dzień bez samochodu!

22 września obchodzimy międzynarodowy dzień bez samochodu i z tego powodu postanowiliśmy przedstawić Wam kilka ciekawostek z nim związanych.
9/21/2020

Domowe rachunki zaczynają puchnąć? Sprawdź je i zmień dostawców!

Jaki wpływ wywarły pandemia i praca zdalna na nasze regularne domowe opłaty? Minęło już kilka tygodni od rozpoczęcia krajowej kwarantanny. Mamy wystarczające dane, by rozpocząć obserwację, czy i o ile wzrastają nasze domowe rachunki za media. I by podjąć działania.
7/9/2020

Automatyczne płatności z zapisanej karty w Moich Usługach

Z tego artykułu dowiesz się, czym jest autopłatność w serwisie Moje Usługi, jakie daje korzyści oraz kiedy i jak możesz z niej korzystać. Poznasz też opinie pierwszych klientów, którzy skorzystali z autopłatności.
7/1/2020

Wszystko co musisz wiedzieć o technologii 5G - potwierdzamy fakty i obalamy mity.

Dowiedz się czym jest sieć 5G. Jaka jest różnica pomiędzy nią a 4G/LTE? Czy jest szkodliwa dla zdrowia? Jakie są korzyści z tej technologii? Wszystkiego dowiesz się w wywiadzie z Dyrektorem Zarządzającym Fundacji Digital Poland. Rozmowę prowadzi Izabela Bogumił - Dyrektor Zarządzający Sektorem Telekomunikacyjnym, Mediowym i Technologicznym w ING Banku Śląskim.
5/26/2020

Piętnaście tysięcy klientów jest już z nami!

Kiedy 8 miesięcy temu świętowaliśmy uruchomienie serwisu Moje Usługi, nie przypuszczaliśmy, że tak szybko przyjdzie nam cieszyć się kolejnymi sukcesami. Zaledwie trzy miesiące temu było z nami 10 tysięcy użytkowników – teraz jest nas już 15 tysięcy!
5/18/2020

6 powodów, dla których tracisz kontrolę nad opłatami cyklicznymi

Jeszcze kilkanaście lat temu dostawałeś rachunki „w papierze”. Chodziłeś systematycznie na pocztę lub do banku, ustawiałeś się w długiej kolejce i za jednym zamachem opłacałeś prąd, gaz i całą resztę. „Kwitki” z pieczątką wrzucałeś do kartonowej teczki z napisem ”opłaty” i tak co miesiąc.
5/7/2020

Zachowanie odległości i społeczny dystans to dziś najdojrzalsza forma miłości

Wielu z nas przełączyło się na tryb on-line. Również seniorzy, którzy dotąd nie mogli lub nie chcieli korzystać ze zdalnych rozwiązań, za namową bliskich, coraz bardziej się do nich przekonują. Oto historia jednego z naszych klientów.
4/22/2020

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

Ta strona korzysta z plików cookies.