Największe grudniowe wyzwanie, czyli oszczędzanie na prezentach

11/26/2020

Radość jaką daje nam kupowanie prezentów dla swoich bliskich często może spowodować poważne dziury w budżecie. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka wskazówek jak ograniczyć koszty prezentów, nie zmniejszając satysfakcji z ich kupowania oraz dawania.

  1. Pamiętaj o Black Friday

W tym roku dzień promocji wypada w piątek 27 listopada. Jest to szczególny dzień w roku, podczas którego sklepy oferują spore rabaty i promocje. Warto pomyśleć o prezentach już w listopadzie i przy okazji Black Friday kupić świąteczne prezenty. Jeśli jednak przegapisz ten dzień, nic straconego, w poniedziałek 30 listopada jest rabatowy dzień dla spóźnialskich, czyli Cyber Monday.

  1. Kluby lojalnościowe

Sprawdź czy w klubach lojalnościowych do których należysz, nie posiadasz wystarczającej liczby punktów, żeby wymienić je na jakieś podarunki. Nawet jeśli nie, sprawdź czy nie szykują się jakieś kupony i rabaty specjalnie dla ”klubowiczów”.

  1. Zaplanuj ile chcesz lub ile możesz wydać.

W temacie oszczędzania pieniędzy nic nie pomaga tak jak dokładna lista zakupów i dobrze rozpisany budżet.

  1. Prezenty zrób własnoręcznie

Obdarowanie bliskich samodzielnie zrobionymi prezentami, to nie tylko najbardziej budżetowe rozwiązanie, ale też najbardziej doceniane przez innych. Wystarczy tylko przeszukać internet pod frazą „DIY” (zrób to sam) – jest to morze inspiracji.

  1. Porównaj ceny

Zanim zdecydujesz się na zakup - porównaj ceny z ofertą konkurencji. Skorzystaj z ogólnodostępnych porównywarek cenowych, uwzględnij również ceny dostawy przesyłki jeśli zamawiasz online – nawet jeśli ceny produktów są takie same, może znajdziesz sklep z darmową wysyłką.

  1. Zamawiaj wspólnie.

Spytaj znajomych czy przypadkiem ktoś nie planuje zakupów w tym samym sklepie co Ty – im większe zamówienie, tym większa szansa na rabat, darmową wysyłkę lub więcej punktów lojalnościowych.

Polecamy na blogu

Płyta indukcyjna czy gazowa? Pomagamy wybrać bardziej opłacalną

Gdy urządzamy nową kuchnię lub podczas jej remontu, jedno z podstawowych pytań wymagających odpowiedzi, to gaz czy indukcja? Kuchnie z płytami indukcyjnymi różnią się bowiem znacznie od kuchni gazowych i to pod wieloma względami.
1/15/2021

Ogrzewanie domu pompą ciepła – czy to się opłaca?

Zielona energia, ekologiczne źródło ciepła, oszczędne ogrzewanie – tymi sformułowaniami najczęściej określa się nowoczesne sposoby ogrzewania budynków, do których bez wątpienia zaliczają się pompy ciepła.
1/15/2021

Koszty ogrzewania domu. Czym to zrobić najtaniej?

Koszty ogrzewania domu to jeden z tych wydatków, którego nie można pominąć przy planowaniu budżetu, szczególnie w porze zimowej. Faktury bywają wyjątkowym obciążeniem dla portfela, jednak trudno znaleźć sposób na racjonalizację kosztów.
1/15/2021

Klasy energetyczne – czym są i czym się różnią?

Klasy energetyczne to znakomity pomysł Unii Europejskiej, która swego czasu postanowiła na terenie wspólnoty określić dla obywateli i konsumentów poziom zużycia energii elektrycznej w poszczególnych urządzeniach.
1/15/2021

Jak zaoszczędzić na abonamencie telewizji, internecie i telefonie?

Trudno dziś wyobrazić sobie życie bez dostępu do internetu, bez telefonu w kieszeni, czy telewizji, która zapewnia nie tylko rozrywkę, ale ma także walory edukacyjne. Jak powszechnie wiadomo, każda z tych usług wiąże się z określonymi kosztami.
1/15/2021

Jak oszczędzać wodę? 7 pomysłów na oszczędzanie wody.

Skoro woda stanowi ponad 70% powierzchni Ziemi dlaczego w ogóle powinniśmy ją oszczędzać? Niestety większość tego stanowią morza i oceany, a więc słona woda nienadająca się do picia.
1/15/2021

Jak oszczędzać prąd? Kilka wskazówek oszczędzania na energii.

Początek roku to zazwyczaj czas gdy dostawcy energii elektrycznej podnoszą jej ceny. Mimo, iż rynek ten jest cały czas regulowany z roku na rok za energię elektryczną płacimy coraz więcej.
1/15/2021

Jak oszczędzać na kontach bankowych i innych produktach finansowych?

Rynek usług bankowych z roku na rok rośnie w siłę, co widać choćby w statystykach, wskazujących, że ponad 80% Polaków posiada konta bankowe. Co decyduje, że otwieramy rachunek osobisty w konkretnym banku?
1/15/2021

Czym jest budżet domowy i jak go zaplanować?

Czy należy planować swój budżet domowy? Każdy, kto świadomie podchodzi do dysponowania pieniędzmi przez siebie i swoją rodzinę wie od dawna, że planowanie budżetu domowego jest pewną koniecznością, obowiązkiem, który jednak spełnia się z przyjemnością.
1/15/2021

3 najważniejsze porady dla osób inwestujących w nieruchomości (nie tylko początkujących)!

Internet pęka w szwach od porad dla osób, które zaczynają inwestować w nieruchomości lub dopiero się nad tym zastanawiają. A co z osobami które już „siedzą” w tym temacie? W tym artykule poruszymy kilka rad dla początkujących jak i tych trochę bardziej zaawansowanych.
12/18/2020

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

Ta strona korzysta z plików cookies.