Zachowanie odległości i społeczny dystans to dziś najdojrzalsza forma miłości

4/22/2020

Wielu z nas przełączyło się na tryb on-line. Również seniorzy, którzy dotąd nie mogli lub nie chcieli korzystać ze zdalnych rozwiązań, za namową bliskich, coraz bardziej się do nich przekonują. Oto historia jednego z naszych klientów.

Pan Jan jest emerytem. Ma w pobliżu wspierającą rodzinę, jednak zawsze bardzo cenił sobie samodzielność i niezależność. Sam robił zakupy, chodził do lekarzy i opłacał rachunki. Zabierało mu to sporo czasu, lecz rutyna i drobiazgowo zaplanowane dni dawały mu poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad życiem. Wybuch pandemii przekonał go do zmiany sposobu myślenia. Zrozumiał, że wyjście do sklepu czy na pocztę może zagrażać jego zdrowiu.

Ze swymi wnukami z Irlandii od wielu lat komunikował się mailowo i przez Skype’a, dlatego też świat cyfrowych narzędzi nie był mu zupełnie obcy. W zaistniałej sytuacji, zainspirowany przez najbliższych, postanowił sprawdzić inne, zdalne rozwiązania. Zaczął robić zakupy spożywcze w sieci, odważył się skorzystać ze zdalnej wizyty u lekarza, a nawet zapisał się na wirtualną rehabilitację. Chodząc po Internecie natrafił na serwis Moje Usługi, który wspiera zdalne opłacanie rachunków.

Wspólnie z synem założył sobie konto na platformie. Mimo że większość rachunków dostaje tradycyjną pocztą, zupełnie mu to nie przeszkadza: robi im zdjęcie, a dane do płatności podstawiają się same. Ryzyko błędu w kwocie czy numerze konta jest tutaj minimalne.

Dodawanie pojedynczej opłaty

W każdej chwili może też sprawdzić, czy dany rachunek już opłacił czy nie, bo w serwisie widzi statusy płatności.

Lista opłat

Czy mogę zrobić zdjęcie jakiejkolwiek faktury i wysłać je na platformę?

Oczywiście. W ten sposób możesz przesłać dowolną fakturę za usługę opłacaną cyklicznie – niezależnie od tego, czy jest to: czynsz w małej spółdzielni mieszkaniowej, podatek od nieruchomości, czy też opłata za Internet lub telefon.

Jak szybko można dodać fakturę?

Faktury dodawane są w ciągu maksymalnie jednego dnia roboczego, jednak zazwyczaj dzieje się to w ciągu kilku godzin. Nie musisz się martwić o poprawność i bezpieczeństwo danych z faktury.

Ile kosztuje założenie konta w serwisie Moje Usługi ?

Za założenie i korzystanie z konta nic nie płacisz. Do rachunków możemy doliczyć 0,89 zł, jednak poinformujemy Cię zanim pobierzemy opłatę.

Co z zachowaniem prywatności i bezpieczeństwem moich danych?

Nie musisz się o to martwić. Czuwa nad nimi ING Bank Śląski, jednak nie trzeba być jego klientem, by zarejestrować się na platformie. Usługa jest dostępna dla wszystkich.

Polecamy na blogu

Wszystko co musisz wiedzieć o technologii 5G - potwierdzamy fakty i obalamy mity.

Dowiedz się czym jest sieć 5G. Jaka jest różnica pomiędzy nią a 4G/LTE? Czy jest szkodliwa dla zdrowia? Jakie są korzyści z tej technologii? Wszystkiego dowiesz się w wywiadzie z Dyrektorem Zarządzającym Fundacji Digital Poland. Rozmowę prowadzi Izabela Bogumił - Dyrektor Zarządzający Sektorem Telekomunikacyjnym, Mediowym i Technologicznym w ING Banku Śląskim.
5/26/2020

Piętnaście tysięcy klientów jest już z nami!

Kiedy 8 miesięcy temu świętowaliśmy uruchomienie serwisu Moje Usługi, nie przypuszczaliśmy, że tak szybko przyjdzie nam cieszyć się kolejnymi sukcesami. Zaledwie trzy miesiące temu było z nami 10 tysięcy użytkowników – teraz jest nas już 15 tysięcy!
5/18/2020

6 powodów, dla których tracisz kontrolę nad opłatami cyklicznymi

Jeszcze kilkanaście lat temu dostawałeś rachunki „w papierze”. Chodziłeś systematycznie na pocztę lub do banku, ustawiałeś się w długiej kolejce i za jednym zamachem opłacałeś prąd, gaz i całą resztę. „Kwitki” z pieczątką wrzucałeś do kartonowej teczki z napisem ”opłaty” i tak co miesiąc.
5/7/2020

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

Ta strona korzysta z plików cookies.