Zachowanie odległości i społeczny dystans to dziś najdojrzalsza forma miłości

4/22/2020

Wielu z nas przełączyło się na tryb on-line. Również seniorzy, którzy dotąd nie mogli lub nie chcieli korzystać ze zdalnych rozwiązań, za namową bliskich, coraz bardziej się do nich przekonują. Oto historia jednego z naszych klientów.

Pan Jan jest emerytem. Ma w pobliżu wspierającą rodzinę, jednak zawsze bardzo cenił sobie samodzielność i niezależność. Sam robił zakupy, chodził do lekarzy i opłacał rachunki. Zabierało mu to sporo czasu, lecz rutyna i drobiazgowo zaplanowane dni dawały mu poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad życiem. Wybuch pandemii przekonał go do zmiany sposobu myślenia. Zrozumiał, że wyjście do sklepu czy na pocztę może zagrażać jego zdrowiu.

Ze swymi wnukami z Irlandii od wielu lat komunikował się mailowo i przez Skype’a, dlatego też świat cyfrowych narzędzi nie był mu zupełnie obcy. W zaistniałej sytuacji, zainspirowany przez najbliższych, postanowił sprawdzić inne, zdalne rozwiązania. Zaczął robić zakupy spożywcze w sieci, odważył się skorzystać ze zdalnej wizyty u lekarza, a nawet zapisał się na wirtualną rehabilitację. Chodząc po Internecie natrafił na serwis Moje Usługi, który wspiera zdalne opłacanie rachunków.

Wspólnie z synem założył sobie konto na platformie. Mimo że większość rachunków dostaje tradycyjną pocztą, zupełnie mu to nie przeszkadza: robi im zdjęcie, a dane do płatności podstawiają się same. Ryzyko błędu w kwocie czy numerze konta jest tutaj minimalne.

Dodawanie pojedynczej opłaty

W każdej chwili może też sprawdzić, czy dany rachunek już opłacił czy nie, bo w serwisie widzi statusy płatności.

Lista opłat

Czy mogę zrobić zdjęcie jakiejkolwiek faktury i wysłać je na platformę?

Oczywiście. W ten sposób możesz przesłać dowolną fakturę za usługę opłacaną cyklicznie – niezależnie od tego, czy jest to: czynsz w małej spółdzielni mieszkaniowej, podatek od nieruchomości, czy też opłata za Internet lub telefon.

Jak szybko można dodać fakturę?

Faktury dodawane są w ciągu maksymalnie jednego dnia roboczego, jednak zazwyczaj dzieje się to w ciągu kilku godzin. Nie musisz się martwić o poprawność i bezpieczeństwo danych z faktury.

Ile kosztuje założenie konta w serwisie Moje Usługi ?

Za założenie i korzystanie z konta nic nie płacisz. Do rachunków możemy doliczyć 0,89 zł, jednak poinformujemy Cię zanim pobierzemy opłatę.

Co z zachowaniem prywatności i bezpieczeństwem moich danych?

Nie musisz się o to martwić. Czuwa nad nimi ING Bank Śląski, jednak nie trzeba być jego klientem, by zarejestrować się na platformie. Usługa jest dostępna dla wszystkich.

Polecamy na blogu

Płyta indukcyjna czy gazowa? Pomagamy wybrać bardziej opłacalną

Gdy urządzamy nową kuchnię lub podczas jej remontu, jedno z podstawowych pytań wymagających odpowiedzi, to gaz czy indukcja? Kuchnie z płytami indukcyjnymi różnią się bowiem znacznie od kuchni gazowych i to pod wieloma względami.
1/15/2021

Ogrzewanie domu pompą ciepła – czy to się opłaca?

Zielona energia, ekologiczne źródło ciepła, oszczędne ogrzewanie – tymi sformułowaniami najczęściej określa się nowoczesne sposoby ogrzewania budynków, do których bez wątpienia zaliczają się pompy ciepła.
1/15/2021

Koszty ogrzewania domu. Czym to zrobić najtaniej?

Koszty ogrzewania domu to jeden z tych wydatków, którego nie można pominąć przy planowaniu budżetu, szczególnie w porze zimowej. Faktury bywają wyjątkowym obciążeniem dla portfela, jednak trudno znaleźć sposób na racjonalizację kosztów.
1/15/2021

Klasy energetyczne – czym są i czym się różnią?

Klasy energetyczne to znakomity pomysł Unii Europejskiej, która swego czasu postanowiła na terenie wspólnoty określić dla obywateli i konsumentów poziom zużycia energii elektrycznej w poszczególnych urządzeniach.
1/15/2021

Jak zaoszczędzić na abonamencie telewizji, internecie i telefonie?

Trudno dziś wyobrazić sobie życie bez dostępu do internetu, bez telefonu w kieszeni, czy telewizji, która zapewnia nie tylko rozrywkę, ale ma także walory edukacyjne. Jak powszechnie wiadomo, każda z tych usług wiąże się z określonymi kosztami.
1/15/2021

Jak oszczędzać wodę? 7 pomysłów na oszczędzanie wody.

Skoro woda stanowi ponad 70% powierzchni Ziemi dlaczego w ogóle powinniśmy ją oszczędzać? Niestety większość tego stanowią morza i oceany, a więc słona woda nienadająca się do picia.
1/15/2021

Jak oszczędzać prąd? Kilka wskazówek oszczędzania na energii.

Początek roku to zazwyczaj czas gdy dostawcy energii elektrycznej podnoszą jej ceny. Mimo, iż rynek ten jest cały czas regulowany z roku na rok za energię elektryczną płacimy coraz więcej.
1/15/2021

Jak oszczędzać na kontach bankowych i innych produktach finansowych?

Rynek usług bankowych z roku na rok rośnie w siłę, co widać choćby w statystykach, wskazujących, że ponad 80% Polaków posiada konta bankowe. Co decyduje, że otwieramy rachunek osobisty w konkretnym banku?
1/15/2021

Czym jest budżet domowy i jak go zaplanować?

Czy należy planować swój budżet domowy? Każdy, kto świadomie podchodzi do dysponowania pieniędzmi przez siebie i swoją rodzinę wie od dawna, że planowanie budżetu domowego jest pewną koniecznością, obowiązkiem, który jednak spełnia się z przyjemnością.
1/15/2021

3 najważniejsze porady dla osób inwestujących w nieruchomości (nie tylko początkujących)!

Internet pęka w szwach od porad dla osób, które zaczynają inwestować w nieruchomości lub dopiero się nad tym zastanawiają. A co z osobami które już „siedzą” w tym temacie? W tym artykule poruszymy kilka rad dla początkujących jak i tych trochę bardziej zaawansowanych.
12/18/2020

Odzyskaj kontrolę nad rachunkami!

Ta strona korzysta z plików cookies.